אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

הקלות במס לגמלאים

הקלות במס לגמלאים

מטרה חשובה היא לאפשר לגמלאים לחיות בכבוד גם כשהם מפסיקים לעבוד למחייתם. מי שמקבל פנסיה חודשית שערכה הכספי הוא גבוה, יוכל לחיות ברמת חיים זהה לזו שהוא מורגל אליה, אך קיימים גם גמלאים רבים אשר הכנסותיהם הן נמוכות ולכן יהיה להם קושי לכסות את מלוא ההוצאות ביום יום.

זו הסיבה שמשרד האוצר קיבל החלטה לפני כמה שנים להקל על הגמלאים ולהעניק להם הקלות במס כך שסך הכספים שיהיו בידיהם יספיק לכל צרכיהם כמו רכישת תרופות ומזון. המגמה של הרפורמות החדשות היא לבצע גם הפקדות פנסיוניות גבוהות תוך קבלת הקלות במיסוי המשולם על ההפקדות הללו. כמו לדוגמה הטבה למי שמלאו לו שבעים בחלק מנתיבי החיסכון וההשקעות והפחתה במס המשולם עבור רווחי הון.

החשיבה מאחורי הרפורמה החדשה יחסית היא בכך שלאורך שנים הגמלאים שילמו כבר את המס בגין ההפקדות השונות ולכן אין זה הוגן לגבות מהם מס כפול. פיקדונות ופוליסות המיועדות לחיסכון הן פטורות מתשלום מס ועל מוצרי חיסכון אחר יחול מיסוי מלא.

פירוט ההטבות במס לגמלאים

סעיף 125 ד' לחוק מס הכנסה קובע כי ההטבה מוענקת לכל אדם שנולד לפני תאריך אחד בינואר 1948 או לשני בני הזוג אם הגיעו שניהם לגיל הפרישה.

מדובר בפטור מרווחי הון שהם המס על ההפרש בין הרווח להפסד במסחר במניות וזאת בגובה מקסימלי של 16.300 ₪ צמוד למדד עבור זוג ובגובה 13.300 ₪ ליחיד בכל שנת מס.

ובנוסף לכך קיים פטור על רווחים אשר נובעים מפיקדונות ופוליסות שנועדו למטרת חיסכון לטווח הקצר ולטווח הרחוק.

מימוש הטבת המס

כדי לממש וליהנות מהטבת המס יש להגיש דוחות אישיים בכל שנה למס הכנסה. לאור מורכבות העניין, אנו ממליצים להגיש דוח זה באמצעותנו כך שהוא יוגש באופן הנכון ויזכה אתכם במלוא ההטבה המגיעה לכם.

ההטבה מבוצעת בפועל על ידי מכירה רעיונית על ידי חברת הביטוח או חברת ההשקעות המחזיקות בה. הפוליסה נמכרת לכאורה ונרכשת מיד בחזרה. חברה זו תבצע פעולה של ניכוי גובה המס מהרווח שנצבר בפוליסה או בקופה. אם נוצרה יתרה, החברה תחזיר זאת באופן אוטומטי לפוליסה וכך ניהול הפוליסה יימשך כפי שהיה עד עתה.

המטרה בדרך פעולה זו היא למכור את ניירות הערך ולהכיר ברווח ובפטור ממס עבור רווח ספציפי זה כך שהלקוחות אשר השקיעו במניות יגרפו את הרווחים ללא תשלום מס.

מי שאינו מבצע מכירה רעיונית בכל שנה ייאלץ לשלם מס על רווחיו בשוק ההון ומדובר בסכומי כסף נכבדים. ההפסדים הכספיים על המסחר במניות מועברים משנה לשנה וכך אפשר לנצל אופציה זו ולא להגיע לתשלום מס כלל.

בעקבות פעולת המכירה הרעיונית, חברת ההשקעות או חברת הביטוח מפיקות אישור לצרכי מס אשר יש להגישו במסגרת הדוח האישי המועבר בכל שנה למס הכנסה.

מי שעבר את גיל 50 זכאי להגדיל את סך הכספים הקיים בקופות הגמל תוך קבלת הטבות מס.

ניצול מלוא ההקלות במס דורש תכנון מוקדם וליווי מקצועי. אנו נשמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי לאור הניסיון רב השנים שלנו ,כך שתיהנו ממלוא ההטבות בחוק.

 

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus