אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

מס רווחי הון בבורסה

מס רווחי הון בבורסה

בהתאם לתקנות מס הכנסה, חל מס על מי שעוסק במסחר בשוק ההון ומוכר ניירות ערך וכך יוצר רווחים. אם לקוח זה הרוויח ממימוש זה, אך הפסיד בסחר בניירות ערך אחרים, מתקזז ההפסד מהרווח ותשלום המס יחול על ההפרש הכספי בין הרווח להפסד.

הגשת דוחות אישיים למס הכנסה 

במסגרת הדוחות האישיים אשר בהם מפרט האזרח על הכנסותיו ועל הוצאותיו, עליו לכלול את רווחיו מפעילות בשוק ההון או לחילופין את הפסדיו. מדובר בנתונים חשובים מאד. אם קיים רווח, יחול על כך מס ואם קיים הפסד חשוב שיירשם כדי לקזז אותו בדוח של השנה הבאה אם יהיה בה רווח הון.

גם אם לקוח לא עדכן את הנתונים על ההפסדים ולכן שילם בתחשיב כללי יתר מס, אנחנו מגישים עבורו דוחות אישיים מתקנים עבור השנים שחלפו, לכלול בהם את הפסדיו הכספיים וכך יוכל להתקזז על כך ולקבל בחזרה את המס ששולם ביתר, במסגרת הדוח שיוגש עבור מלוא הפעילות בשנה הנוכחית. 

התחשיב של תשלום המס על רווחי הון 

המשקיע משלם מס בשיעור % 25 על כל הרווח הכספי בין מחיר הקניה למחיר המכירה של כל נייר ערך בהתאם לרווח הריאלי שלו בניכוי ההצמדה. קביעה זו מתייחסת גם לרווחים כספיים הנוצרים מריביות. 

תשלום מס על מניות ישראליות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בישראל 

לצורך התחשיבים הללו אנו מביאים בחשבון פעילות הונית במניות, תעודות סל, אגרות חוב אשר צמודות למדד של תאגידים גדולים או אג"חים ממשלתיים וקרנות נאמנות ומקזזים את ה - % 25. 

אך עבור אגרות החוב השקליות כמו מלווה קצר מועד, פיקדונות שקליים בבנק, גילונים ועוד המס הוא בשיעור % 15 בלבד על הרווח הנומינלי, כיוון שלא מנכים במקרים הללו את ההצמדה.

תשלום מס על מניות זרות הנסחרות בבורסות לניירות ערך בעולם

מי שעוסק בפעילות הונית של ניירות ערך זרים, ישלם מס בשיעור 25%. גם במקרה זה הרווח ישולם נומינלית ללא התחשבות בהצמדה אלא בקיזוז עליית שער המטבע, בהתאם לשער החליפין ביום ביצוע המכירה.

כל ישראלי מחויב לדווח גם על רווחיו מהמסחר בניירות הערך הללו, גם אם הוא חי מעבר לים. אם הוא שילם על כך מס בחו"ל הוא לא ישלם מס כפול גם בישראל וגם במדינה שבה שילם כבר מס אלא בהתאם לאמנות הבין לאומיות ישלם רק את הפרש המס אם במדינה זו קביעת המס היא נמוכה יותר. אם שילם מס גבוה יותר מעבר לים, לא יוכל הלקוח לדרוש את ההפרש משלטונות המס בארץ.

חריגים בתשלומי המס

יש החרגות בנושא תשלום המס כמו עולה חדש שהוא פטור ממס על מכירת מניות פרטיות בחו"ל שהיו ברשותו טרם העלייה ארצה עד חלוף עשר שנים מיום העלייה.

גם תושב חוזר פטור מתשלום רווח הון על ניירות ערך זרים שרכש כשהתגורר בחו"ל, ההתניה היא מכירתם תוך עשר שנים מהיום ששב לגור בישראל. 

נושא מס על רווחי הון הוא סבוך ומורכב מאד. משרדנו מיומן בתחום זה ולכן נשמח לסייע גם לכם בביצוע התחשיבים הנכונים ובהגשת הדוחות האישיים. 

 

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus