אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

קיזוז הפסדים לצורכי מס

קיזוז הפסדים לצורכי מס

שלטונות מס הכנסה מאפשרים לקזז הפסדים מסוימים לצורכי מס. מדובר בנושאים שהם די מורכבים ויש להכיר באופן מפורט ומדויק את החוקים כדי לדעת איך להגיש את הדוחות תוך הצגת המידע על ההפסדים כדי לקזז זאת ואף לקבל החזר של המס ששולם ביתר.

הפסדים עסקיים המוכרים לצורכי מס 

מס הכנסה מאשר לקזז הפסד כספי הנובע מהפסדים עסקיים שנוצרו מההתנהלות במהלך השנה ולא מעסקה אקראית שגרמה להפסד כספי. 

אפשר לקזז הפסד זה נגד כל הכנסה חייבת שבגינה היה על הלקוח לשלם מס. במסגרת ההכנסות הללו קיימים רווח מהעסק, רווח הון ורווח עקב השבחת נכס מקרקעין וזאת עבור לקוחות הפועלים כעוסק מורשה או מנהלים בחברה אך לא בעלי הכנסות פטורות.

מכיוון שעל ההכנסות מעסק קיים תשלום מס בשיעור גבוה אי אפשר לקזז מהן הפסדים בסדרי גודל גדולים כמו אלו הקורים בחברות ענקיות עקב ניהול כושל או הפסדים בעסקאות שונות, ההפסדים הללו נותרים בחברה ומטופלים בהליך הפירוק שלה, לכן אין אפשרות לקזז את ההפסדים הגבוהים הללו.

קיזוז הפסדים נגד משכורות מעסק

אפשר לקזז הפסדים משכר של אדם שקיבל משכורת כעובד בעסק הפרטי שלו, בתנאי שאותו אדם חדל לעבוד בעסק הפסדי ואין לו הכנסות אחרות. אי אפשר לבצע קיזוז זה אם מדובר בחברה משפחתית, חברה שקופה או חברת בית. 

אם מדובר באדם שהיה לו רווח מעסקו כמו הפעלת חנות בתחום ספציפי, ההפסד יקוזז מרווחי עסק זה שהצטברו לאורך השנה. 

הפסד הון מניות 

אדם העוסק בסחר במניות לעיתים מרוויח ולעיתים מפסיד. בכל שנה יש לדווח במסגרת הדוח האישי למס הכנסה על סך הרווחים או לחילופין על סך ההפסדים, גם כשאין רווחים כלל.

מדובר בנושא אקוטי כיוון שאפשר לקזז הפסדים רק אם דווח על כך. כל לקוח יכול בכל שנת מס לקזז את ההפסדים הקודמים מהרווחים הנוכחיים וכך לשלם מס רק על ההפרש בין הרווח להפסד.

אם בשנה מסוימת הלקוח הרוויח אך נצבר לו הפסד שהתרחש בשנים קודמות והנתונים דווחו בשנים הקודמות, קיימת לו האפשרות לקזז את הפסדי העבר מהרווחים של השנה הזו וכך לשלם מס על ההפרש בלבד. 

זו הסיבה שחשוב מאד לדווח על ההפסדים במועד. אנחנו ערניים למצבים הכספיים ולדיווחים של הלקוחות שלנו ואם לא הוגש במסגרת הדוח המידע על ההפסדים, אנו מגישים זאת בשלב מאוחר יותר כדי לאפשר לו ליהנות מאופציית הקיזוז. דבר זה עשוי ליצור הבדל משמעותי ביותר בסך התשלום למס הכנסה, או לבטלו כליל.

הגשת דוחות אישיים שנתיים 

אדם המגיש בעצמו את הדוחות האישיים אינו מודע לחוקים בנושא קיזוז הפסדים לצורכי מס ולכן קיימת סבירות שישלם מס מיותר עקב חוסר הידע.

מדובר בנושא מאד מקצועי ולכן אנו מליצים לכם ליהנות מהניסיון רב השנים ולאפשר לנו לבדוק את כל הדוחות האחרונים שהגשתם, כדי לוודא שדיווחתם על הפסדים. לאחר מכן נגיש את הדוחות הרלוונטיים כדי שבסופו של דבר תשלמו רק את המס הנדרש ולא מעבר לכך.

הצוות המנוסה שלנו ישמח לייעץ ולהעניק לכם את ההכוונה והליווי הנדרש לאורך כל הדרך. 

 

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus