אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

האם עצמאים זכאים להחזר מס?

האם עצמאים זכאים להחזר מס?

כל אדם המנהל עסק כעצמאי עוסק מורשה עוסק פטור או שותפות, מחויב להגיש דוח אישי בתום כל שנת מס. דוח זה כולל את כל ההכנסות מצד אחד וההוצאות המוכרות מצד שני. 

ההתנהלות של העצמאים 

בגין ההכנסות השנתיות יש לשלם מס בהתאם לשיעור המס הנקבע לכל עצמאי לפי המחזור העסקי ותחום העיסוק שלו. יש עצמאים שישלמו אחוזי גבוהים על הכנסתם ויש כאלה בעלי הכנסות נמוכות שישלמו מס נמוך, או לא יגיעו כלל לסף תשלום מס.

רואה החשבון או יועץ המס המלווים כל עסק, בוחנים במהלך השנה כמה פעמים את כלל ההכנסות ומסייעים בקבלת ההחלטות הנכונות אם להשאיר את שיעור המס כמו שקבעו שלטונות המס, להקטין אותו או לבטל בהתאם להתנהלות בכל שנה. 

הגשת דוחות אישיים 

הדוחות האישיים עושים סדר בדברים. מפרטים את כל ההכנסות שדווחו כבר במהלך השנה למס הכנסה ולמע"מ, מוסיפים הכנסות חריגות כמו דמי לידה או זכיה של כספים בהגרלת הלוטו. במקביל מפרטים גם את ההוצאות שמס הכנסה הכיר בהן כהוצאות מוכרות כמו תשלום שנתי עבור פוליסות ביטוח חיים וביטוחי מנהלים, תשלום עבור קרן פנסיה וקרן השתלמות.

מי שתורם לעמותות שקיבלו הכרה על פי סעיף 46 שהתרומות עבורם הן מוכרות לצרכי מס, יקבל זיכוי עבור הערך הכספי של התרומה. בנוסף לכך, מוכרות ההוצאות הישירות כמו שכר דירה, רכישת ציוד משרדי, ציוד המיועד לעסק, הוצאות תקשורת, אחזקת רכב, רכישת ותיקונים של מחשבי המשרד, חלק יחסי של הוצאות הארנונה, המים והחשמל ועוד.

בדוח זה יפרט הלקוח את סך הכספים שהעביר במהלך השנה כמקדמות מס בגין הרווחים מעסקיו. בהתאם לכל נתוני ההכנסות וההוצאות מתקבלת תוצאה של המס שאמור הלקוח העצמאי לשלם עבור שנה זו.

אם העצמאי שילם במהלך השנה לדוגמה 20,000 ₪ אך סך חבות המס היא 12.000 ₪ בלבד, הוא יקבל החזר כספי עבור המס ששולם ביתר בסך 8.000 ₪. אם לעומת זאת הוא שילם סכום נמוך מסך המס, יהיה עליו להשלים את הסכום הנוסף מעבר לסכום ששילם במהלך השנה.

החזרי מס עבור עצמאים 

עצמאים המגישים דוחות אישיים כוללים בהם גם את ההכנסות וההוצאות של בן הזוג.  אם מדובר בבן זוג שהוא עצמאי, ההתנהלות היא זהה, אם מדובר בבן זוג שהוא שכיר עשויים להיות מצבים רבים שיובילו לקבלת החזר מס. אם לדוגמה בן הזוג לא עבד בכל חודשי השנה, אם קיבל דמי אבטלה או דמי לידה, אם לא נכללו בתחשיבי השכר שלו מלוא נקודות הזיכוי עבור ילד נכה, מילואים, היותו סטודנט בשנים מסוימות ועוד.

מדובר בתחשיבים מורכבים הכוללים נתונים רבים. אנחנו מכינים דוחות אישיים כיוון שיש לנו ידע רב בכל החוקים, בשינויים שבוצעו במועדים שונים בחוקים הללו ואנו מכירים את הדקויות אשר מאפשרות לנצל הטבות מס בסיטואציות מסוימות.

איסוף מידע עבור הדוחות האישיים 

שיטת איסוף המידע שלנו היא מוקפדת ומקיפה. אנו דואגים להגיש עבורכם לרשויות המס את המסמכים הנדרשים הכוללים את כל ההקלות וההטבות כדי שתופק שומה בהקדם ואתם תקבלו  במהרה את ההחזר הכספי המגיע לכם. 

 
דוא"ל    
הנהלה:               absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:  mazkira669@gmail.com
סניף ארצי:

בנין "הבית הלבן"  קומה 2
דרך המכבים 14 ראשון לציון

מועדי קבלת קהל:  א'-ה', 8:00-18:00 


טלפון:    1700-700-567
              03-5270000
              03-5222227

              
סניף הנהלה:

רחוב פרופ׳ שור 14 תל-אביב (ק״ק)


מען למכתבים:
 
ת.ד. 36153 ת"א 6136101

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים
החלפת קישורים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים  |   החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus