אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

האם עצמאים זכאים להחזר מס?

האם עצמאים זכאים להחזר מס?

כל אדם המנהל עסק כעצמאי עוסק מורשה עוסק פטור או שותפות, מחויב להגיש דוח אישי בתום כל שנת מס. דוח זה כולל את כל ההכנסות מצד אחד וההוצאות המוכרות מצד שני. 

ההתנהלות של העצמאים 

בגין ההכנסות השנתיות יש לשלם מס בהתאם לשיעור המס הנקבע לכל עצמאי לפי המחזור העסקי ותחום העיסוק שלו. יש עצמאים שישלמו אחוזי גבוהים על הכנסתם ויש כאלה בעלי הכנסות נמוכות שישלמו מס נמוך, או לא יגיעו כלל לסף תשלום מס.

רואה החשבון או יועץ המס המלווים כל עסק, בוחנים במהלך השנה כמה פעמים את כלל ההכנסות ומסייעים בקבלת ההחלטות הנכונות אם להשאיר את שיעור המס כמו שקבעו שלטונות המס, להקטין אותו או לבטל בהתאם להתנהלות בכל שנה. 

הגשת דוחות אישיים 

הדוחות האישיים עושים סדר בדברים. מפרטים את כל ההכנסות שדווחו כבר במהלך השנה למס הכנסה ולמע"מ, מוסיפים הכנסות חריגות כמו דמי לידה או זכיה של כספים בהגרלת הלוטו. במקביל מפרטים גם את ההוצאות שמס הכנסה הכיר בהן כהוצאות מוכרות כמו תשלום שנתי עבור פוליסות ביטוח חיים וביטוחי מנהלים, תשלום עבור קרן פנסיה וקרן השתלמות.

מי שתורם לעמותות שקיבלו הכרה על פי סעיף 46 שהתרומות עבורם הן מוכרות לצרכי מס, יקבל זיכוי עבור הערך הכספי של התרומה. בנוסף לכך, מוכרות ההוצאות הישירות כמו שכר דירה, רכישת ציוד משרדי, ציוד המיועד לעסק, הוצאות תקשורת, אחזקת רכב, רכישת ותיקונים של מחשבי המשרד, חלק יחסי של הוצאות הארנונה, המים והחשמל ועוד.

בדוח זה יפרט הלקוח את סך הכספים שהעביר במהלך השנה כמקדמות מס בגין הרווחים מעסקיו. בהתאם לכל נתוני ההכנסות וההוצאות מתקבלת תוצאה של המס שאמור הלקוח העצמאי לשלם עבור שנה זו.

אם העצמאי שילם במהלך השנה לדוגמה 20,000 ₪ אך סך חבות המס היא 12.000 ₪ בלבד, הוא יקבל החזר כספי עבור המס ששולם ביתר בסך 8.000 ₪. אם לעומת זאת הוא שילם סכום נמוך מסך המס, יהיה עליו להשלים את הסכום הנוסף מעבר לסכום ששילם במהלך השנה.

החזרי מס עבור עצמאים 

עצמאים המגישים דוחות אישיים כוללים בהם גם את ההכנסות וההוצאות של בן הזוג.  אם מדובר בבן זוג שהוא עצמאי, ההתנהלות היא זהה, אם מדובר בבן זוג שהוא שכיר עשויים להיות מצבים רבים שיובילו לקבלת החזר מס. אם לדוגמה בן הזוג לא עבד בכל חודשי השנה, אם קיבל דמי אבטלה או דמי לידה, אם לא נכללו בתחשיבי השכר שלו מלוא נקודות הזיכוי עבור ילד נכה, מילואים, היותו סטודנט בשנים מסוימות ועוד.

מדובר בתחשיבים מורכבים הכוללים נתונים רבים. אנחנו מכינים דוחות אישיים כיוון שיש לנו ידע רב בכל החוקים, בשינויים שבוצעו במועדים שונים בחוקים הללו ואנו מכירים את הדקויות אשר מאפשרות לנצל הטבות מס בסיטואציות מסוימות.

איסוף מידע עבור הדוחות האישיים 

שיטת איסוף המידע שלנו היא מוקפדת ומקיפה. אנו דואגים להגיש עבורכם לרשויות המס את המסמכים הנדרשים הכוללים את כל ההקלות וההטבות כדי שתופק שומה בהקדם ואתם תקבלו  במהרה את ההחזר הכספי המגיע לכם. 

 

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus