אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

החזר מס שלילי

ֶהחזר מס שלילי
 
החזר מס שלילי? על מה ולמה? 
 
ובכן, מדובר על מענק הכנסה. מסתבר, שלמס הכנסה יש פונקציה, שנכנסה לרגולציה וליישום החל משנת 2008, שמדברת על הענקת מענקי הכנסה. כך שעבור חלק מהאנשים במדינת ישראל- אפשר שמחכים החזרי מס שלילי, אֶו מה שנקרא, מעֶנקי הכנסה, מבחינת מס הכנסה - ורק מחכים שהתביעה תוגש, והכסף יוכל לעבור לחשבון הבנק של הרוצים בכך.
 
נכון, זה לא באמת כזה פשוט. לא את כולם רואה מס הכנסה "כזכאים", וכמובן שיש עניין בירוקרטי לגבי התביעה. אולי הוא פשוט, קצר וקל - החוויה היא סובייקטיבית. בכל אופן יש להגיש תביעה באופן אישי, כל אחד לתיקו - ולקבל את החזר המס השלילי בהתאם לקריטריונים של "זכאות" מן הפרספקטיבה של מס הכנסה. 
 
על מה בעצם מדובר?
 
ובכן, מס הכנסה רואה "כזכאים", באמת, 2 קבוצות של אנשים.
 
קבוצה אחת מדברת על אנשים מעל גיל 23, שיש להם ילדים. ילדים נחשבים במקרה זה אנשים שגילם לא עולה על 18, בשנת מס מדוברת (בדיווח, עליה רוצים לקבל מענק הכנסה ומה לא).
 
קבוצה שנייה מדברת על אנשים מגיל 55 ומעלה, שאין להם ילדים (או, לא בהכרח יש להם ילדים כדי לקבל סטאטוס "זכאות", ואם יש - אין זה אומר שהם נפסלים אוטומטית. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לגלות ניואנסים מעמיקים יותר בעניין זה ואחרים). 
 
הדרך בה מענק הכנסה, או מס הכנסה שלילי מזוכה בעבור האנשים שמגישים עבור כך תביעה - היא שהסכום, עבור שתי קבוצות האנשים המדוברות - מחובר יחדיו - כלומר, כל הסכום שהורווח לאורך כל שנת המס המדוברת בתביעה ובדו"ח, מחוברת יחדיו, ומתקבל סכום.
 
את הסכום המתקבל, מתוך סך ההכנסה (משכורות, לרבות פנסיה, למעט סוגים מסוימים של קצבאות, ועם זאת לרבות צ'ופרים ותגמולים כלכליים מסוימים, שוב, זה ברמת הניואנס שכדאי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי להעמיק לתכנים חדשים בנושא, למי שמעוניין) - ואת סך ההכנסה הזאת מחלקים למספר. מספר, שאינו גדול מ-12, כי, כן, נכון - מחלקים את ההכנסה הקלנדרית, זאת שהתקבלה משנת המס המדוברת בדו"ח, והמצויינת, וזו שמתייחסים אליה לטובת קבלת מס הכנסה שלילי או מענק הכנסה - מחלקים את ההכנסה הקלנדרית למספר חודשים העבודה, שבאופן טבעי לא יהיה רב יותר מ-12, בסטנדרט הקלנדרי שמס הכנסה רואים בו כתקין, כיום. 
 
כך שאם יש סכום מסוים "שהוכנס" בשנה, הוא מתחלק למספר החודשים בהם אותו אדם עבד וקיבל עבורם את הסכום - ובהתאם, אם הוא נכנס לטווח שמס הכנסה רואים בו "כזכאי" לקבלת מס הכנסה שלילי או מענק עבודה, אותו אדם יקבל את המענק. זה נע בין רצף מספרים, שאפשר שהטווח שלו יהיה שונה משנה לשנה - לכן, אולי מומלץ להתייעץ ולהתעדכן במספר הנוכחי לשנה זאת. 
 
שתי קבוצות "הזכאות", יכולות להציג טווח שונה של הכנסה, מרמת המינימום החודשי, עד המקסימום החודשי, במידות קצת שונות (קבוצת גילאי 23 ומעלה פלוס ילדים יכולה להרוויח קצת יותר לחודש בשנה קלנדרית, ועדיין להיות בטווח "הזכאות", וכן הלאה. ועם זאת, ייתכן שנתון זה ישתנה נכון לשנה בה מילים אלו נקראות בידי קוראי המאמר). 
 
כך, שמס הכנסה שלילי אכן אפשרי וניתן לתביעה, וסקירה זו תמצתה חלק מהנושאים המעורבים בעניין. בהצלחה רבה וכל טוב, תודה על קריאתך.
 
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus