אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

החזרי מס בתקופת קורונה

החזרי מס בתקופת הקורונה
 
החזרי מס? האם ייתכן? ואיך זה קשור לתקופת הקורונה?
 
ובכן, יש כל מיני סיבות שיכולות לזכות אנשים, מן הפרספקטיבה של מס הכנסה - לאפשר קבלה של החזרי מיסים.
ֶ
ראשית כל - במה מדובר?
ובכן, החזרי מס, מדברים למעשה על כמות מספרית מסוימת, סכום כספי מסוים, שנגבה כמס, מן המשכורת הכוללת, או ההכנסה הכספית של גופים עסקיים - כך שאם לדוגמה גוף עסקי, או אדם פרטי, קיבל סכום כסף מסוים, כל חודש בחודשו - הולכת לרדת מזה כמות מס מסוימת, כמות כספית הנקבעת על פי מאפיינים שהוסכמו עליהם מראש, מתקנונים וחוקים הרשומים בספרים של גופים ורשויות תחת הדגל של מס הכנסה.
 
עכשיו, על אף שאנחנו חושבים שהמס יורד מכל חודש בחודשו, וכל משכורת חודשית שנכנסת - כי כך אנחנו רואים בתלוש, ואין סיבה שלא נחשוב כך - למעשה, המס לא מתקזז עם המשכורת החודשית שלנו, אלא השנתית. כך שמבחינת מקומות העבודה בהם אנחנו נמצאים ועובדים - הם מבחינתם יכולים לארגן את ענייני המס כך שיהיו רשומים על כל חודש בחודשו, ואילו גופים במס הכנסה הולכים להתייחס ספציפית להכנסה השנתית - ובהתאמה לראות כמה מס אפשר לגבות מתוך כך.
 
עכשיו, מה אם מקומות העבודה לא תייקו נכון ולא ארגנו את המידע כך, שהוא מייצג את המשכורת השנתית המלאה? מה אם למס הכנסה יש רישומים על הכנסות מסוימות, שלא באמת התרחשו? אז הם הולכים, ואין סיבה שלא, טרם יגלו אחרת - לקזז כמות מס מלאה, מתוך משכורת שאינה מלאה.
 
המשכורת אינה מלאה כי אולי היו תקופות אבטלה בתקופות המס, ועדיין נדמה להם שזה לא קרה, מס הכנסה פשוט לא יודעים אם עבדת או שלא - הם פשוט מסתכלים על המספרים שיש להם. כך כשאנחנו מגישים טפסים להחזרי מס - אנחנו בעצם מדווחים על כל מיני מאפיינים - ביניהם, אם הפסקנו לעבוד. ולא רק זה, אם אחד מבני הזוג שלנו - גם הפסיק לעבוד, לאורך חלקים או מלוא תקופת המס.
 
וכמו שאנחנו יודעים, בתקופת הקורונה - מדובר על מספר אנשים רב משהיה בשנה לפני כן, לכן אפשר שהתייחסות למידעים שיש למס הכנסה, בנוגע לכמות המיסים שהם חושבים לקזז מן ההכנסות שהתקבלו - תאפשר בהירות בנושא, כך שמס הכנסה יגלו שלמעשה, כן, מגיע כאן לאפשר איזה החזר מס לאור המצב, עם הקורונה, ומה לא - עקב כך שרבים מהאנשים המתקיימים בישראל - פשוט לא עבדו. האבטלה חגגה, ואנשים בביתם. וזה כשלעצמו, במצב רגיל - מספק סיבה מצוינת לבדוק אם החזרי מס זמינים לאנשים, ובתקופה זו של עת הקורונה והפסקת העבודה לזמן מה - זו סיבה מצוינת מהרגיל לבדוק, ולגלות אם מס הכנסה מעוניין להחזיר כספים, בצורה של החזרי מס.
 
זה לטובת אנשים פרטיים, שיש להם להגיד דוחות, שמציינים את תקופות האבטלה שלהם - ועוד פרטים שיכולים לזכות בהחזרי מס. עבור גופים עסקיים - זה קורה אוטומטית דרך דוחות שנתיים, המוגשים על ידי רואי החשבון שלהם.
 
בהצלחה רבה, תודה על הקריאה של מילים אלו, בתקווה שזה תמך בצורה כלשהי.
 

החזרי מס - אבסולוט יועצים - לוגו


דוא"ל    
הנהלה:           absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:mazkira669@gmail.com
סניף ארצי
קבלת קהל בתיאום מראש בלבד:
דרך מנחם בגין 150, קומה 15, תל אביב

מועדי קבלת קהל:
ימים א'-ה',   בתאום מראש בלבד!

טלפונים:
מענה טלפוני בימים א - ה בשעות 8.00-18.00
מרכז שירות ארצי:
1-700-700-567
03-5222227
03-5270000        
מען למכתבים:
 

תא חלוקה 129 
דרך מנחם בגין 150 תל אביב 6492127

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים
• החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות   •   הצהרת נגישות


 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus