אבסולוט יועצים - חברה להחזרי מס לשכירים ולעצמאיים מוקד שירות ארצי: 1-700-700-567

• בניית תכנית עסקית לעסק שלך

דף הבית >> מאמרים בתחומים שונים >> • בניית תכנית עסקית לעסק שלך
קיימים יזמים רבים אשר מחליטים להקים חברה או לפתוח עסק פרטי. מכיוון שקיימים אלפי עסקים בכל תחום נשאלת השאלה: כיצד לגרום לעסק שלך להיות מוצלח ולהרוויח? התשובה לכך טמונה בבניית תוכנית עסקית לעסק שלך ויישום על פי השלבים בה. הפתגם הידוע "החיפזון הינו מן השטן" הינו משל מצוין למקרה בו אין תכנית עסקית. במקרה זה מהירות הגורמת לביצוע פעילויות שגויות עלולה לגרום לכישלון העסק שלך.
מהי תכנית עסקית ?
תכנית עסקית הינה תכנון המפרט תכנית עבודה החל משלב הרעיון, הרקע והמטרות ועד לאסטרטגיות ותכניות עבודה בפועל. לתכנית עסקית קיים בדרך כלל פורמט קבוע.
  • אסטרטגיה- פירוט על היעדים והמטרות, בחינת סיכונים אפשריים, דרכים אפשריות לגיוס הון וכדומה.
  • התייחסות למוצר- פירוט על המוצר עצמו, השוק אליו הוא מיועד, מתחרים וכדומה.
  • תחזית פיננסית- ברב המקרים התחזית מתייחסת לשלוש עד חמש השנים הבאות.
  • תכנית עבודה שיווקית- התייחסות למוצר/ שירות עצמו מבחינת אופן השיווק והמכירות ולמערך השיווק כולו לאחר הגדרת קהל היעד.איפה תמקדו את ערוצי הפרסום שלכם? האם יהיה זה פרסום באינטרנט או פרסום במדיה חברתית?
  • תכנית עבודה תפעולית- חלק זה בתכנית העסקית מתייחס למערך התפעולי והארגוני של החברה. אילו פונקציות נדרשות, תכנון המבנה הארגוני, גיוס כח אדם ועוד.
בניית תכנית עסקית- לבד או בעזרת איש מקצוע ?
בניית תכנית עסקית לעסק שלך אינה דבר של מה בכך ומומלץ לבחור במקצוען אשר יבנה אותה. חשוב לגלוש באינטרנט ולבחור 3-4 כלכלנים. מומלץ לקבוע פגישה עם כל אחד מהם על מנת להתרשם ולקבל הצעת מחיר. אפשרות נוספת היא להכין תכנית עסקית באופן עצמאי. קיימים קורסים אינטרנטיים חינמיים המלמדים כיצד לבנות תכנית עסקית או בתי ספר המלמדים זאת.
בניית תכנית עסקית- מפתח להצלחת העסק
כאשר אתה מחליט על הקמת עסק ללא תכנית מקדימה, הפעילות מתבצעת על פי האינסטינקטים שלך ו/או על פי המציאות המוכתבת לך. במקרה זה לא ברור האם העסק מתקדם בכיוון הרצוי, האם הוא רווחי, וכדומה. כמו כן יהיה קשה לפתח אותו כיוון שלא תדע מהם היעדים המדויקים שלך, האם עמדת בהם לפני שהתקדמת הלאה וכדומה. לעומת זאת, בניית תכנית עסקית מאפשרת לך לפעול על פי צעדים מתוכננים מראש ובכך להבטיח את הצלחתו של העסק.
חשוב לקחת בחשבון, כי קיימים משתנים אשר אינם תלויים בך ועשויים להשפיע על התכנית העסקית. לכן מומלץ להיות מעורב בכל הקשור לשוק בכלל ולתחום המוצר עצמו בפרט. במידה ומתרחש שינוי כלשהו כגון מתחרים חדשים, אוכלוסיות חדשות וכדומה, מומלץ לבצע שינוי בתכנית העסקית הכתובה ובהתאם לכך- בפעילות עצמה.
דוא"ל    
הנהלה:               absolute@backtax.co.il
השלמת טפסים:  mazkira669@gmail.com
סניף ארצי:

בנין "הבית הלבן"  קומה 2
דרך המכבים 14 ראשון לציון

מועדי קבלת קהל:  א'-ה', 8:00-18:00 


טלפון:    1700-700-567
              03-5270000
              03-5222227

              
סניף הנהלה:

רחוב פרופ׳ שור 14 תל-אביב (ק״ק)


מען למכתבים:
 
ת.ד. 36153 ת"א 6136101

 
קישורים נוספים:

אתרים וקישורים מומלצים
החלפת קישורים

מאמרים

החזרי מס
החזרי מס לשכירים  |   החזרי מס לעצמאיים
       
 
אבסולוט יועצים
בע"מ  © כל הזכויות שמורות


 
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus